0

LŠ, 1/8 FINALA: Juve demolirao ‘Milionere’, Hart spasio ‘Građane’ velike katastrofe (VIDEO)

Objavljeno: 18.03.15 u 22:52

Poznati su i poslednji učesnici četvrtfinala Lige šampiona u fudbalu. To su Juventus, koji je u Dortmundu ubedljivo savladao Borusiju sa 3:0 i Barselona, koja je i u revanšu slavio protiv Mančester Sitija, ovog puta bilo je 1:0. Žreb za četvrtfinale je u petak u 12 časova u Nionu.

Juventus je sa zebnjom stigao na ‘Signal Iduna Park’, pošto navijači Borusije nisu spremili nimalo prijatan doček Torinezima. Međutim, to nije omelo ‘Staru damu’ koja je povela već u trećem minutu, ‘projektilom’ Karlosa Teveza.

Videlo se da je Juventus mnogo bolje taktički spremio ovaj meč, pošto Borusija nije imala rešenja za dobar odbrambeni blok crno-belih iz Torina. Iz takve postavke Juve je lako dolazio do kontranapada što su Alvaro Morata i ponovo Tevez surovo kaznili.

U drugom meču večeri Barselona je očekivano slavila protiv Mančester Sitija i time potvrdila trijumf iz Engleske ostvaren u prvom meču kada je bilo 2:1 za Katalonce. Mesi, Nejmar i kompanija su ‘pleli’ kao što umeju, a Barsu je u vođstvo doveo Rakitić posle maeastralne asistencije Mesija.

Međutim, Barselona nikako nije uspevala da prelomi meč u svoju korist, pošto je na golu ‘Građana’ večeras briljirao Džo Hart koji je u svojim intervencijama spasio sigurnih tri ili četiri pogodaka. To je moglo da se osveti španskom timu, pošto je u 77. minutu Mančester imao priliku da iz jedanaesterca izjednači i uvede meč u pravu dramu. Međutim, ter Štegen je bio uspešniji od Aguera, koji je i bio oboren nekoliko minuta ranije.

Do kraja meča Hart je spasio još nekoliko sigurnih golova, pa se rezultat završio samo sa 1:0 u korist Barselone. Žreb za četvrtfinale je u petak u 12 časova u Nionu.

Liga šampiona, osmina finala

Real Madrid – Šalke 3:4 (2:2) (prvi meč 2:0)
(Ronaldo 25, 45, Benzema 52 – Fuhs 20, Huntelar 40, 85, Sane 57)

Porto – Bazel 4:0 (1:0) (prvi meč 1:1)
(Brahimi 14, Erera 47, Kazemiro 56, Abubakar 76)

Bajern – Šahtjor 7:0 (2:0) (prvi meč 0:0)
(Miler 4 penal, 52, Boateng 34, Riberi 49, Badštuber 63, Levandovski 75, Gece 87)

Čelsi – Pari Sen Žermen 2:2 (1:1, 0:0) (prvi meč 1:1)
(Kejhil 81, Azar 96 penal – Luiz 86, Silva 114).

Atletiko Madrid – Bajer Leverkuzen 1:0 (1:0) penali 3:2 (prvi meč 0:1)