0

PREMIJER LIGA: Liverpul ‘slučajno’ do važne pobede! (VIDEO)

Objavljeno: 16.03.15 u 22:55

Poslednji meč 29. kola engleske Premijer lige rešen je pogotkom koji je, u najmanju ruku, komičan, a pripisan je Džordanu Hendersonu, kojim je Liverpul slavio nad Svonsijem sa 1:0.

Tim iz najveće engleske luke pred ovaj meč imao je veliki imperativ pobede, s obzirom da su svi konkurenti za Ligu šampiona slavili prethodnog vikenda. Mučio se dugo Liverpul na gostovanju protiv Svonsija, čak su domaći imali mnogo više zrelijih prilika za gol, ali do poluvremena nije bilo golova.

U drugom delu igre, sa ulaskom legendarnog kapitena Stivena Džerarda i ‘Redsi’ su zaigrali mnogo bolje. A rezultat je stigao u 68. minutu. Staridž je maestralno izbacio Hendersona ispred gola Svonsija, štoper domaćih je ipak bio brži, ali tek toliko da napuca Hendersona od koga se lopta katapultirala pravo u mrežu.

Liverpulu je ovo peti trijumf u nizu, a za poraz ne znaju gotovo tri meseca. U narednom kolu na ‘Enfildu’ ih očekuje veliki derbi Premijer lige protiv Mančester Junajteda. Biće to direktan duel za Ligu šampiona, s obzirom da je Liverpul peti sa 54 boda, a ‘Đavoli’ su jedno mesto iznad sa samo dva boda više.