0

BUNDESLIGA: Bajern evrogolovima deklasirao Verder, Nastasiću samo bod (VIDEO)

Objavljeno: 14.03.15 u 17:30

U 25. kolu Bundeslige ništa novo, Bajern je sa 4:0 demolirao Verder na Vizeru, dok je Šalke izvukao bod na gostovanju u Berlinu – 2:2.

„Mašinerija“ ne staje! Posle „sedmice“ Šahtjoru, Bajern je sa četiri gola sada počastio Verder na njegovom bunjištu. Bavarci su do prvog gola stigli u 24. minutu kada je Miler izašao sam na golmana Verdera, Volf odbranio, lopta se vratila napadaču tima iz Minhena, a onda je skinuo „paučinu“ sa mreže. Da će Bajern ubedljivo slaviti bilo je jasno u 45. minutu kada je Alaba iz slobodnog udarca postigao drugi evrogol na meču.

U poslednjih 15 minuta na scenu je stupio Robert Levandovski. Poljak je prvo u 76. minutu na asistenciju Milera pogodio praznu mrežu, da bi se u listu strelaca „upisao“ i u 91. minutu.

Šalke je nastavio sa prosipanjem bodova. Tim našeg reprezentativca Matije Nastasića je dva puta jurio prednost Herte. Berlinci su poveli u 21. minutu golom Ben Hatire, ali je Sane pet minuta pre kraja prvog poluvremena poravnao na 1:1. U 81. minutu Haraguči je ponovo doveo u vođstvo Hertu, ali je u 90. minutu Šalke uhvatio poslednji voz i preko Matipa stigao do 2:2. U timu iz Gelzenkirhena svih 90 minuta je odigrao Matija Nastasić.