0

LŠ, 1/8 FINALA: David Luiz i Tijago Silva odveli PSŽ u četvrtfinale i sprečili sudijsku nepravdu (VIDEO)

Objavljeno: 11.03.15 u 23:36

U šokantnom revanš meču osmine finala Lige šampiona Čelsi i PSŽ su posle produžetaka igrali nerešeno 2:2, čime su se „sveci“ zbog gola više u gostima plasirali među osam najboljih timova Evrope. Prvi meč završen je 1:1.

Ludnica na Stamford Bridžu. Meč godine možemo slobodno reći. Iako su mnogi to laskavo priznanje hteli da dodele duelu Real Madrida i Šalkea odigramom juče, to je bila samo najava spektakla u Londonu.

Prvo poluvreme meča na Stamford Bridžu do 31. minuta nije nagoveštavlao da ćemo gledati pravu fudbalsku poslasticu. Dva tima su veoma oprezno ušla u meč,a onda je u pomenutom minutu Zlatan Ibrahimović oštro startovao na Oskara, a sudija Kujpers mu bez oklevanja pokazao crveni karton. Napravio je holandski arbitar veliku grešku, jer se na usporenom snimku videlo da start Šveđanina nije bio za direktno isključenje. Na poluvremese otšilo rezultatom 0:0.

U nastavku, sa igračem više, Čelsi je prvi zapretio. Viljam je izveo slobodan udarac, ali je Sirigu intervenisao. Kako se meč bližio kraju tako je i PSŽ bio sve opasniji. Najbliži golu gosti su bili u 58. minutu kada je Kavani izašao jedan na jedan sa golmanom Čelsija i pogodio stativu.

Odlučujući momenti meča dogodili su se u poslednjih deset minuta. Čelsi je u 81. minutu stigao do vođstva od 1:0. Posle kornera za „plavce“ Dijego Košta je nehotično loptu poslao do Kejhila, a ovaj je sa nekoliko metara poslao u mrežu.

Kada su svi pomislili da će se četa Žozea Murinja plasirati u četvrtfinale, David Luiz, bivši as Čelsija, je bio brži od Ivanovića i loptu glavom poslao iz leđa Kurtoe za 1:1 i produžetke.

Nastavak nije doneo ništa dobro PSŽ-u. Fabregas je izveo korner, a kapiten „svetaca“ Tijago Silva je igrao rukom i Kujpers je pkazao na penal. Siguran egzekutor u 96. minutu bio je Azar.

I pored igrača manje i 110 minuta igre četa Lorana Blana je nastavila sa hrabrom igrom, to jest da pritiska kako bi Čelsiju dala drugi gol. Da sreća prati hrabre pokazalo se u 114. minutu kada je tragičar Tijago Silva nadskočio odbranu „plavaca“ i milimetarski preciznim udarcem pod prečku savladao Kurtou. Na semaforu je stajalo 2:2, a Čelsi nije imao više snage da se suprotstavi Parižanima, koji su četvrti tim u četvrtfinalu Lige šampiona.

Liga šampiona, osmina finala

Real Madrid – Šalke 3:4 (2:2) (prvi meč 2:0)
(Ronaldo 25, 45, Benzema 52 – Fuhs 20, Huntelar 40, 85, Sane 57)

Porto – Bazel 4:0 (1:0) (prvi meč 1:1)
(Brahimi 14, Erera 47, Kazemiro 56, Abubakar 76)

Sreda, 11. mart
Bajern – Šahtjor 7:0 (2:0) (prvi meč 0:0)
(Miler 4 penal, 52, Boateng 34, Riberi 49, Badštuber 63, Levandovski 75, Gece 87)

Čelsi – Pari Sen Žermen 2:2 (1:1, 0:0) (prvi meč 1:1)
(Kejhil 81, Azar 96 penal – Luiz 86, Silva 114).