0

LŠ, 1/8 FINALA: Bajern zgazio Šahtjor i poslao ga ‘sedmicom’ kući (VIDEO)

Objavljeno: 11.03.15 u 22:50

Fudbaleri Bajerna iz Minehna na fantastičan način su izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na Alijanc areni sa 7:0 (2:0) demolirali Šahtjor. Prvi meč je završen 0:0.

Odlučujući trenutak meča se dogodio u 3. minutu kada je Kučer zaradio crveni karton i domaćinu „poklonio“ jedanaesterac. Precizan sa „bele tačke“ bio je Tomas Miler. Bio je to uvod u rapsodiju Bajerna.

U 34. minutu Bavarci su poveli sa 2:0. Posle gužve u kaznenom prostoru Šahtjora, Levandovski je gurnuo loptu do Boatenga, a ovaj je smestio u mrežu.

Bajern je do trećeg gola stigao u 49. minutu, kada je posle duplog pasa Alabe i Riberija, Francuz ponovo matirao Pjatova. Da će ukrajinski šampion doživeti debakl bilo je jasno u 52. minutu kada je Miler drugi put pogodio u „metu“. Slomljeni Šahtjor je novi gol primio u 63. minutu kada je Rafinja centrirao, a Badštuber glavom povisio na 5:0.

Šta reći za šesti pogodak Bajerna. Dugu loptu je poslao „srpski zet“ Švajnštajger, Levandovski je maestralno primio i smestio u mrežu. Konačnih 7:0 u 87. postavio je Gece posle još jedne munjevite kontre i dodavanja strelca drugog gola Boatenga.

Liga šampiona, osmina finala

Real Madrid – Šalke 3:4 (2:2) (prvi meč 2:0)
(Ronaldo 25, 45, Benzema 52 – Fuhs 20, Huntelar 40, 85, Sane 57)

Porto – Bazel 4:0 (1:0) (prvi meč 1:1)
(Brahimi 14, Erera 47, Kazemiro 56, Abubakar 76)

Sreda, 11. mart
Bajern – Šahtjor 6:0 (2:0) (prvi meč 0:0)
(Miler 4 penal, 52, Boateng 34, Riberi 49, Badštuber 63, Levandovski 75, Gece 87)

20:45 Čelsi – Pari Sen Žermen 0:0 (prvi meč 1:1)