0

SERIJA A: Ni ulazak Ljajića nije pomogao, Roma se oprostila od tilule! (VIDEO)

Objavljeno: 08.03.15 u 16:59

Roma je u Kjevu odigrala nerešeno bez golova i gotovo se oprostila od trke za titulu šampiona Italije, ali smo zato u Udinama gledali goleadu, gde je Udineze savladao Torino sa 3:2.

Roma je morala da osvoji sva tri boda u Kjevu ako je imala bilo kakvu ambiciju da zadrži korak za Juventusom u trci za ‘Skudeto’, međutim ponovo je kiksnula, odnosno, četvrti uzastopni put je osvojila samo bod. Imali su Rimljani želju, čak i preveliku, ali to ponovo nije bilo dovoljno. Čak je domaći tim imao zreliju priliku da dođe pobede, ali je Valter Birsa bio za malo neprecizan u 60. minutu. Ostalo je 0:0 i Juventus sutra na svom stadionu protiv Sasuola može da ode na plus 11 i reši pitanje šampiona. Adem Ljajić je u igru ušao u 60. minutu, a Ivan Radovanović je za Kjevo odigrao ceo meč.

Mnogo zanimljiviji susret viđen je u Udinama, gde su ‘Zebrete’ slavile protiv ‘Bikova’ iz Torina. Kišu golova započeo je u 15. minutu bivši igrač Udinezea, a sada napadač Torina Fabio Kvaljarela. Samo dva minuta kasnije izjednačio je Toto Di Natale, da bi prednost do poluvremena domaćima poklonio Kristijan Molinaro autogolom u 25. minutu.

Već početkom drugog poluvremena Vag je na asistenciju Di Natalea povisio na 3:1, ali je Benasi zakuvao u 69. minutu. Međutim, nije bilo promene i crno-beli iz Udina su slavili važnu pobedu kojom su pobegli iz zone ispadanja.