0

PRIMERA: Barsa preuzela vrh tabele posle pet meseci, het-trik Mesija, glupost Alveša! (VIDEO)

Objavljeno: 08.03.15 u 13:51

Fudbaleri Barselone posle pet meseci ponovo su na vrhu tabele Lige Primere nakon što su danas na svom Kamp Nou deklasirali Rajo Valjekano rezultatom 6:1 (1:0). Zanimljiv je podatak da je Barselonu danas gledalo najviše gledalaca na Kamp Nou ove sezone, pošto je na tribinama bilo 87.152 navijača.

Katalonci su u potpunosti nadigrali simpatičnu ekipu Paka Hemeza, a heroj je bio Lionel Mesi, koji je postigao het trik u razmaku od 12 minuta. Dva pogotka postigao je Suarez, a jedan Đerar Pike.

Posle 26. kola, Barselona je lider na tabeli sa 62 boda, dok je Real Madrid sada drugi sa jednim manje.

Jedina loša vest za Barselonu mogao bi da bude crveni karton Danija Alveša, koji je u 80. minutu sa leđa oborio Baptistaa zbog čega će najverovatnije propustiti El klasiko za dve nedelje.

Mrežu domaćih načeo je Suarez u šestom minutu lepim golom na asistenciju Ćavija i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu, Barselona je bukvalno demolirala protivnika. Prvo je Pike nakon kornera lako smestio loptu u mrežu, a potom je na scenu stupio Mesi. Prvo je sa bele tačke povisio na 3:0, ali tek iz drugog pokušaja. Prvi udarac zaustavio je golman Alvarez, ali je sudija ponovio izvođenje najstrože kazne zbog preranog utrčavanja protivničkih igrača u šesnaesterac.

U 63. minutu Mesi je pokupio odbijenu loptu nakon šuta Luisa Suareza, da bi pet minuta kasnije lagano prošao štopera i golmana i povisio na 5:0.

Počasni pogodak za goste iz Madrida postigao je Bueno iz jedanaesterca u 80. minutu.  Konačnih 6:1 postavio je Luis Suarez na asistenciju Lea Mesija.