0

LIGA PRIMERA: ‘Kralj’ pao u Baskiji, Barsa u nedelju može do prvog mesta! (VIDEO)

Objavljeno: 07.03.15 u 19:50

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na svom “San Mamesu“ ekipu Real Madrida rezultatom 1:0 (1:0) u derbiju 26. kola Lige Primere.

Strelac pobedonosnog gola bio je Aduris u 26. minutu. Ovim porazom, Real bi mogao da prepusti lidersku poziciju Barseloni, koja ima dva boda manje, ali u nedelju od 12 sati dočekuje Rajo Valjekano.

Domaći su odigrali odličan meč, stvorili nekoliko opasnih šansi, a jedini pogodak na meču postigao je prvi strelac ekipe Aduris u 26. minutu kada je bio najviši u skoku i fenomenalnim udarcem glavom matirao nemoćnog Kasiljasa.

Madriđani su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa, dominirali su na terenu, ali su teško dolazili do pravih prilika. Najbliži golu bio je Bejl u 86. minutu kada je slučajnim udarcem sa 40 metara pogodio stativu.

Real Madrid je ostao sa 61 bodom, Barselona ima 59 i u nedelju dočekuje Rajo Valjekano, dok je Atletik osmi sa 33 boda.