0

BUNDESLIGA: Bajern lako sa Hanoverom, Šalke nadigrao Hofenhajm (VIDEO)

Objavljeno: 07.03.15 u 18:05

Tokom dana odigrane su utakmice 24. kola Bundeslige. Većih iznenađenja nije bilo, a prvoplasirani Bajern proknjižio je nova tri boda.

Četa Pepa Gvardiole korača krupnim koracima ka novoj tituli u Bundesligi. Danas su savladali Hanover rezultatom 1:3 na, barem ba papiru, neugodnom gostovanju.

Ipak, u 25. minutu se nije činilo da će Bavarci lako do celog polena kada je Kiotake postigao vodeći gol za domaći sastav.

Međutim, samo tri minuta kasnije, Ćavi Alonso je prelepim udarcem iz slobodnog udarca poravnao rezultat. Iskusni španski majstor pogodio je sam ugao gola Hanovera, a uz to se okliznuo i pao posle šuta. Kapa dole za Alonsa.

Nakon toga Miler je u 61. i 72. minutu završio započeto, pa je minhenski tim stigao do novih bodova i tako sačuvao ogromnu bodovnu prednost nad svojim rivalima.

Identičnim rezultatom, dakle sa 3:1, Šalke 04 je savladao Hofenhajm.  Za tim Matije Nastasića prvi gol pistogao je Fuks u 12. minutu. Na 2:0 povisio je Mejer, da bi isti igrač u 53. minutu završio sa golovima za Šalke. Utešni pogodak za Hofenhajm postigao je Voland u 73. minutu.

Fudbaleri Verdera iz Bremena savladali su Frajburg na gostovanju sa 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Di Santo u 35. minutu.

Najveće iznenađenje viđeno je u Auzburgu u kojem je domaći tim savladao Volfsburg sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Kohr u 63. minutu nakon što je Verner promašio jedanesterac.

Utakmica HSV i Borusije iz Dortmund završena je bez golova rezultatom 0:0.