0

PRIMERA: Viljareal oduzeo dva boda Realu i vratio Barsu u život (VIDEO)

Objavljeno: 01.03.15 u 22:58

Fudbaleri Viljareala priredili su pravu senzaciju u 25. kolu španske Primere, pošto su na „Santjago Bernabeu“ igrali nerešeno 1:1 (0:0) sa liderom Real Madridom.

Šok u prestonici, radost u Kataloniji. Barselona se čini nenadano vratila na „minus dva“ Realu, a zahvalnost za to duguje hrabrim fudbalerima Viljareala koji su odenli bod sa teškog gostovanja.

Da se „žuta podmornica“ neće predati bilo je jasno u 14. minutu kada je šut Morena uz dosta muke zaustavio Kasiljas. Real je ozbiljnije pripretio teku 31. minutu kada je Bejl probio po boku, uputio oštru loptu koju niko nije zakačio i ona je završila tik pored stative. Nedugo zatim pokušao je i Varan glavom, ali je takođe bio neprecizan.

Real Madrid je brzo poveo u drugom poluvremenu. Sudija je svirao penal za „kraljevski klub“, a precizan sa „bele tačke“ bio je Ronaldo. Portugalac je samo minut kasnije imao šansu da udvostruči prednost svog tima, ali nije bio precizan.

Šok za domaće navijače usledio je u 64. minutu kada je posle karanbola u kaznenom prostoru Reala do lopte stigao Moreno i kao iz „topa“ je poslao iza leđa Kasiljasa. Lider Primere je odmah po primljenom pogotku krenuo u ofnazivu. Ronaldo je u dva navrata imao sjajne šanse, ali je njegove udarce zaustavio raspoloženi Asenjo. Poslednju priliku na utakmici imali su gosti, ali je šut Vijeta odbranio Kasiljas.

Nerešenim ishodom Real Madrid je ostao prvi na tabeli sa 61 bodom, dva više od drugoplasirane Barselone. Viljareal je peti.

Iz borbe za titulu polako ispada Atletiko Madrid koji je danas igrao nerešeno 0:0 sa Seviljom.