1

JSL: Ludnica u Jagodini, Lazović Zvezdin heroj! (VIDEO)

Objavljeno: 01.03.15 u 16:54

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Jagodine rezultatom 2:3 (0:2) u poslednjem meču 17. kola Jelen Superlige.

Heroj u pobedi crveno-belih bio je dvostruki strelac Darko Lazović u meču u kom je Jagodina uspela da kazni promašaj Parkera sa bele tačke.

Ovom pobedom Crvena zvezda je smanjila prednost Partizana na tabeli sa šest na četiri boda.

Domaći su imali prvu pravu priliku već u osmom minutu, Mile Savković je izbio sam pred Rajkovića, iskosa sa leve strane, ali je njegov udarac završio tik pored stative.

Sledeću priliku Jagodinci su imali već u 11. minutu, kada je posle centaršuta Savković sa sedam metara glavom promašio gol.

Kazna je stigla u 14. minutu posle greške domaćih na sredini terena, Stojanović je proigrao Lazovića, a ovaj sjajnim udarcem pogodio za 0:1.

Ovaj pogodak smirio je igru domaćih, što je kaznio Katai golom u 26. minutu. On je sa 18 metara poslao pravi projektil u gornji desni ugao.

Drugo poluvreme počelo je promašajem Parkera sa bele tačke. Đurić je oborio Anđelkovića u kaznenom prostoru, a sudija pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo PArker i očajno šutirao daleko iznad gola.

Jagodina je ubrzo kaznila ovaj promašaj, pošto su Šušnjar i Jovančić u razmaku od pet minuta postigli dva gola za izjednačenje. Najpre je u 61. minutu Šušnjar smanjio rezultat, da bi već u 65. minutu Jovančić u potpunosti vratio domaćine u meč.

Ipak, 10 minuta pre kraja, Lazović je svojim drugim golom doneo crveno-belima velika tri boda.

Strelci: 0:1 Darko Lazović (15), 0:2 Aleksandar Katai (26), 1:2 Đorđe Šušnjar (61), 2:2 Vladimir Jovančić (65), 2:3 Darko Lazović (80)

Jagodina: Perić, Filipović, Gašić, Mihajlović, Savković, Đurić, Martinović, Mitošević, Lepović (od 89. Antić), Šušnjar, Jovančić (od 67. Milinković)
Crvena zvezda: Rajković, Cvetković, Jovanović, Lazić, Anđelković, Lazović, Stojanović (od 90. Savićević), Ristić, Katai, Parker, Orlandić (od 57. Jović)