0

JSL: Prva prolećna pobeda Vojvodine, Rad gazi redom

Objavljeno: 28.02.15 u 15:30

U 16. kolu Jelen Superlige Srbije Vojvodina je u Novom Sadu sa 2:1 (0:0) savladala Mladost iz Lučana, dok je Rad u Čačku zabeležio drugu pobedu ovog proleća 1:0.

Posle 0:0 na Karaburmi sa OFK Beogradom, Vojvodina je zabekežila prvu prolećnu pobedu. Novosađani su sa 2:1 savladali Mladost. Prvo poluvreme proteklo je bez pravih prilika. U nastavku „stara dama“ srpskog fudbala je zaigrala dosta bolje i to joj se isplatilo u periodu od 60. do 64. minuta. Prvo je Luković sjajno uposlio Gaćinovića, a ovaj pogodio za 1:0, da bi isti igrač u 64. minutu asistirao do Ivanića za 2:0.

Do kraja utakmice Mladost je preko Golemića sa penala smanjila na 2:1.

Rad je u Čačaku stigao do šestog boda za sedam dana. „Građevinari“ su kraj Morave slavili protiv Borca 1:0, a gol odluke postigao je mladi Mihajlović u 32. minutu. Iznenađenje je napravio Donji Srem koji je golom veterana Spalevića savladao Voždovac 1:0.