0

PONOVO BOLJI: ‘Orlići’ još jednom savladali Hrvate (FOTO)

Objavljeno: 26.02.15 u 17:09

U prijateljskoj međunarodnoj revanš utakmici omladinska reprezentacija Srbije savladala je Hrvatsku sa 2:1 (2:0). Podsećamo, iste ekipe igrale su i pre dva dana, tada je bilo 4:2 za našu selekciju.

Omladinci Srbije su i drugi put za tri dana uspeli da pobede vršnjake iz Hrvatske. Selektor naše reprezentacije Ivan Tomić je u odnosu na prvi meč napravio nekoliko izmena, ali je ishod bio isti – pobeda Srbije. Domaći fudbaleri su potpuno nadvisili goste u prvom poluvremenu. U drugom delu meča bila je ravnopravnija borba. U finišu susreta, posle isključenja Lukovića, Hrvatska je imala incijativu, ali je uspela da postigne samo počasni pogodak.

SERBIA U19-CROATIA U19-FREINDLY MATCH

Srbija 2 (2)

Hrvatska 1 (0)

Stelci: Jovanović u 35′, Jović u 36′ za Srbiju, Šunjić u 90′ za Hrbvatsku.

Žuti kartoni: Ćurko (Srbija), Šunjić (Hrvatska). Crveni karton: Luković (Srbija) u 79. minutu

Srbija: Manojlović (od 60. min Stojković), Stevanović, Jovanović (od 46. min Gajić), Rademaher (od 60. min Kusić), Bogosavac (od 70. min Bašanović), Desančić, Bainović, Radonjić (od 60. min Stamenić), Grujić (od 46. min Lukić), Duronjić (od 60. min Luković), Jović (od 46. min Ćurko).

Hrvatska: Grbić, Maglica (od 84. min Borevković), Mikulić (od 74. min Bilić), Šunjić, Stolnik, Bogdan, Fiolić (od 74. min Rebernik), Bitunjac (od Bašić), Lulić (od 74. min Vojković) (od 87. min Klarić), Ćorić, Dabro (od 46. min Fintić).

Našu selekciju (U-19) od 25. do 31. marta očekuje i Elitna runda kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Holandiji, gde će nam pored domaćina rivali biti, još Norveška i Švajcarska.

– Zadovoljan sam onim što su momci pokazali u dve utakmice. Danas smovidelinapredak u organizaciji napada. Pristup fudbalera i odnos prema igri je ohrabrujući, uoči nastavka kvalifikacija za prvenstvo Evrope – rekao je posle utakmice selektora Ivan Tomić.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.