0

LIGA EVROPE: Dinamo preokrenuo protiv Anderlehta, Zenit lagano protiv PSV-a (VIDEO)

Objavljeno: 26.02.15 u 20:02

Prva dva meča 1/16 finala Lige evrope odigrana su u Rusiji. U prvom je Dinamo slavio sa 3:1 protiv Anderlehta, i to posle preokreta, dok je Zenit sa 3:0 deklasirao PSV.

Na oba meča viđen je po gol u prvom poluvremenu. Strelac u Moskvi bio je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović u 29. minutu.

Zenit je sve vreme napadao protiv PSV-a a u prednost je došao kada je Hose Rondon pogodio posle nesebičnog proigravanja Danija.

I dok je Zenit u istom ritmu nastavio i u nastavku, u Moskvi je došlo do preokreta. Aleksej Kozlov je raspalio sa 25 metara, a lopta je prošla je kroz noge iskusnom golmanu Protou. Nije dugo stajao izjednačen rezultat, pošto je u 64. minutu Jusupov doveo domaćina u vođstvo, a konačan rezultat postavio Kuranji u nadoknadi vremena.

Zenit je igrao pametno i već na početku drugog poluvremena duplirao prednost. Hulk je sve sam uradio. Isti igrač je bio strelac i trećeg gola, svog drugog na meču, za rutinsku pobedu nad Holanđanima.