0
Tenis

KAO U NAJBOLJIM DANIMA: Jelena počistila Kineskinju i plasirala se u drugo kolo Dohe!

Objavljeno: 24.02.15 u 15:33

Nekadašnja prva teniserka sveta Jelena Janković uspešno je startovala na turniru u Dohi pošto je u savladala Kineskinju Saisai Ženg sa 2:0 (6:0, 6:2)

Jankovićeva je plasman u narednu rundu ostvarila za jedan sat i 37 minuta, a njene navijače posebno može da raduje način na koji je to ostvarila. Protivnici je prepustila samo dva gema za ceo meč, a na terenu je delovala kao u najboljim danima svoje karijere.

Prvi set je dobila sa nulom, a silovito je počela i u drugom kada je povela sa 3:0. Tada je Kineskinja zaigrala nešto bolje i uspela da uz brejk osvoji dva gema za redom. To nije poremetilo srpsku teniserku koja je osvojila naredna tri gema i veoma lako slavila pobedu.

U narednom kolu, tačnije, osmini finala turnira u Dohi Jelena Janković će se sastati sa prvim nosiocem turnira, Čehinjom Petrom Kvitovom.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.