0

BUNDESLIGA: Dost vodi Volfsburg u Ligu šampiona! (VIDEO)

Objavljeno: 22.02.15 u 19:36

U poslednjoj utakmici 22. kola Bundeslige Volsburg je savladao Hertu rezultatom 2:1 golovima Basa Dosta, koji u poslednjih nekoliko utakmica igra u životnoj formi.

Volsburg je opravdao ulogu favorita iako je do pobede došao veoma teško i tek u poslednjih 20 minuta susreta. Poveli su domaći u 10. minutu golom Basa Dosta, a izjednačenje je stiglo u 30. minutu, kada je Šiber postigao gol za Hertu na efektan način.

Čekalo se na gol koji će odlučiti pobednika, bliži su bili fudbaleri Volsburga i u tome su uspeli 16 minuta pre kraja, kada je Dost svojim drugim golom doneo veoma važnu pobedu svom timu. Volsburg je ostao na drugom mestu i zadržao korak za Bajernom za kojim sada zaostaje osam bodova. Herti, sa druge strane, predstoji grčevita borba za opstanak u Bundesligi, pošto imaju 21 bod iz 22 odigrana meča.