0

BUNDESLIGA: Nova rapsodija ‘Bavaraca’, šokovi za Šalke i Leverkuzen! (VIDEO)

Objavljeno: 21.02.15 u 17:34

U 22. kolu nemačke Bundeslige videli smo još jednu kanonadu Bajerna iz Minhena, ovog puta deklasirana je ekipa Paderborna sa 6:0, i to u gostima. Od timova koji se bore za Ligu šampiona, Šalke i Leverkuzen su imali pobede u nogama do poslednjih minuta, ali su Augsburg i Verder izjednačili u nadoknadi vremena i dodatno zakuvali borbu za Evropu.

Bajern je potvrdio da je utakmica Lige Šampiona protiv Šahtjora bio samo loš dan, a ‘bes’ je iskalio na nedužnom Paderbornu. Posle 8:0 u prošlom kolu protiv Hamburga ovog vikenda protivniku je uručio šest golova u mreži. Levandovski je sa dva gola u prvom poluvremenu najavio pobedu minhenskog tima, a u nastavku su Roben, Riberi, mladi Vajzer i još jednom Roben potvrdili dominaciju ‘Bavaraca’ u Bundesligi.

U Gelzenkirhenu novi šok. Posle poraza u prošlom kolu od Frankfurta, Šalke je u poslednjim momentima ispustio pobedu protiv Verdera. Iako je vodio od 61. minuta golom Mejera, izjednačenje je u drugom minutu nadoknade doneo Prodl i ostavio ceo stadion u neverici.

Slično je bilo i u Augsburgu, s tim što je izjednačenje stiglo još kasnije. Leverkuzen je vodio od 8. minuta golom Drmića, izjednačili su domaći u 59. minutu, a novu prednost ‘farmaceutima’ doneo je Rainarc šest minuta pre kraja. Sa rezultatom iz Gelzenkirhena Bajer bi se značajno umešao u trku za Ligu šampiona, ali je Hic u četvrtom minutu nadoknade poravnao rezultat i ostavio Leverkuzen na istom odstojanju u odnosu na Šalke.