0

LIGA EVROPE: Ludnica na ‘Seltik parku’, Baloteli kaznio Turke (VIDEO)

Objavljeno: 19.02.15 u 22:58

Odigrane su sve prve utakmice šestaestine finala Lige Evrope, a u mečevima od 21 sat najzanimljivije je bilo na Seltik parku gde je viđena goleada u režiji škotskog šampiona i Intera koji je na kraju slavio sa 3:3.

Svi golovi u Glazgovu postignuti su u prvom poluvremenu, u tom periodu viđen je atomski fudbal, a za Inter je od početka zaigrao Zdravko Kuzmanović, dok je Nemanja Vidić bio na klupi. Inter je već posle 13 minuta vodio sa 2:0 golovima Šaćirija i Palasija, ali su se Škoti još brže vratili u igru. Pogotcima u 24. i 26. minutu došli su do izjednačenja, ali je tas na stranu ‘nero-azura’ vratio Palasio svojim drugim golom. Sa rezultatom 3:2 se otišlo na odmor, ali u drugom delu igre nije bilo pogodaka sve do nadoknade vremena kada je Guideti na asistenciju Hendersona poravnao rezultat i najavio veoma zanimljiv revanš u Milanu.

Očekivao se zanimljiv duel između Liverpula i Bešiktaša, ali je na ‘Enfildu’ viđen nezanimljiv fudbal i veoma tvrda utakmica. Demba Ba je imao veliku šansu da dovede turski tim u vođstvo, a Lalana je bio neprecizan za domaće. Tim Slavena Bilića se u drugom poluvremenu povukao i činilo se da će se bez golova ići na revanš u Istanbul, ali je u 84. minutu dosuđen jedanaesterac za ‘Redse’. Loptu je bukvalno oteo od saigrača Mario Baloteli i postigao veoma vredan gol za Liverpul.