0

SP U SKIJANU, SLALOM (Ž): Šifrinova odbranila titulu iz Šladminga

Objavljeno: 14.02.15 u 23:15

Zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Alpskom skijanju koje se održava u Vejlu u Koloradu osvojila je domaća takmičarka Mikaela Šifrin koja je tako odbranila titulu koju je osvojila pre dve godine u Šladmingu.

20-godišnja Amerikanka je trijumfovala u ukupnom vremenu od 1:38,48 minuta odnosno imala je 34 stotinke bolje vreme od drugoplasirane Fride Hansdoter iz Švedske, dok je bronzana medalja pripala Čehinji Šarki Strahovoj koja je za pobednicom kasnila 77 stotinki.

Naša Nevena Ignjatović je u prvoj trci startovala kao 39. po redu, ali nije uspela da završi nadmetanje.

Svetsko prvenstvo se završava u nedelju kada je na programu slalomska trka u konkurenciji skijaša.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.