0

BUNDESLIGA: Osmica Bajerna protiv HSV, devet golova u Leverkuzenu (VIDEO)

Objavljeno: 14.02.15 u 17:40

Fudbaleri Bajerna iz Minhena demolirali su HSV 8:0 (3:0) u 21. kolu Bundeslige, dok je Volfsburg sa 5:4 (3:0) savladao Leverkuzen u gostima.

Do sada 32 gola postignuta su u Bundesligi, a do kraja kola ostalo je da se odigraju još tri utakmice. Goleadu je najavio Bajern iz Minhena koji je sa 8:0 demolirao Hamburger. Bavarcima je bilo potrebno samo da načnu mrežu gostiju, a kada su to učinili u 21. minutu iz penala preko Milera, golovi su se ređali kao na traci. U 23. minutu bilo je 2:0 pogotkom Gecea posle odbitka, da bi Roben evrogolom u 36. minutu postavio za prvo poluvreme konačnih 3:0.

‘Masakr’ na Alijanc areni najavio je Roben golom desnom nogom u 47. minutu. Na 5:0 u 55. minutu poviso je Miler. Levandovski nije mogao mirno da gleda saigrače kako terorišo golmana Drobnog, te se i on samo minut kasnije „upisao“ u listu strelaca. Oporavljeni Riberi u igru je ušao u 59. minutu i posle svega deset minuta se našao među strelcima. Konačnih 9:0 postavio je Gece drugim pogotkom na meču.

Ništa manje golova nije bilo ni u Leverkuzenu. Šta više bilo ih je više – devet, Volfsburg je vodio sa 3:0 protiv Leverkuzena golovima Dorsta (dva) i Nalda. Drugo poluvrme počelo je sa dva pogotka Son Heung Mina koji je smanjio prednost „vukova“ na 3:2. U 63. minutu Dorst je upisao het-trik i Volfsburg je ponovo otišao na dva gola prednosti. Ipak, Korejac Min nije želeo da ostane dužan Holanđaninu, te je u 67. minutu i on „upisao“ het-trik. Pravi šok za Volfsburgove navijače usledio je u 72. minutu kada je Belarabi doneo izjednačenje Leverkuzenu 4:4.

Taman kada su svi pomislili da je tu kraj, u 93. minutu Dorst je postigao četvrti gol na utakmici i Volfsburgu je doneo pobedu 5:4 i nastavak trke za Bajernom iz Minhena.