0

BUNDESLIGA: Borusija hita ka Cvajti, da li je ovo kraj ere Jurgena Klopa? (VIDEO)

Objavljeno: 04.02.15 u 22:10

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda će i posle 19. kola ostati na začelju tabele, pošto su na svom terenu poraženi od Augsburga 1:0 (0:0).

Šta se dešava sa „milionerima“? Da li će Jurgen Klop „preživeti“ noć“? Posle 19 odigranih kola Borusija je poslednja na tabeli i čeka je grčevita borba za opstanak u Bundesligi.

Fudbaleri iz Dortmunda dobro su otvorili meč i u 15. minutu preko Rojsa promašili su neverovatnu šansu. U 26. minutu lopta je završila u golu Augsburga, ali je gol poništen zbog ofsajda. Od tog trenutka Borusija više nije postojala na terenu.

Drugo poluvreme počelo je šokantno za domaće navijače. Posle karambola u kaznenom prostoru Borusije, na loptu je natrčao Bobadilja i pogodio za 0:1. Od tog trenutka četa Jurgena Klopa je krenula na sve ili ništa. U 64.minutu defanzivac gostiju Marko Fric je dobio crveni karton. Borusija je pojačala napade,ali uzalud. Jedinu stopostotnu šansu u 92. minutu je propustio Imobile, koji je sa dva metra glavom šutirao pravo u Meningera. Ovom pobedom Augsburg je izbio na četvrto mesto na tabeli, dok je Dortmund poslednji.

Za ljubitelje fudbala u Srbiji je zanimljivo to da je HSV sa 3:0 savladao Paderborn, a da je u timu Hamburgera Slobodan Rajković odigrao 90 minuta, a Kačar je ušao u igru.