0
Košarka

TURNIR U KONJI: Porazom od Kine ‘orlići’ ostali bez polufinala

Objavljeno: 03.02.15 u 18:16

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije doživela je treći poraz na prestižnom kadetskom turniru u Konji (Turska) i tako izgubila sve izglede za plasman u polufinale.

Izabranici selektora Dejana Mijatovića u okviru četvrtog kola grupe „A“ poraženi su od selekcije Kine iako su u samoj završnici imali solidnu priliku da naprave preokret. Naš mladi tim je većim delom meča bio ravnopravan rival, ali ga je pad koncetracija u finišu provg poluvremena koštao novog neuspeha:
Srbija U16 – Kina U16 67:73 (19:19, 13:20, 14:16, 21:18).

Prelomni momenti utakmice u Konji dogodili su se sredinom druge četvrtine kad su srpski kadeti posle vođstva 24:21, dozvolili vršnjacima iz Kine da veoma brzo naprave seriju 11:2 i da posle prvog poluvremena steknu solidnu prednost – 32:39.

Atipična i šuterski veoma raspoložena selekcija iz Azije do rekordnog vođstva stigla je početkom treće deonice kad je povela sa 32:44. Ipak, preko efikasnog Andrije Marjanovića srpski kadeti su uspeli ubrzo da prepolove zaostatak (52:58, 57:63), a posle trojke Vuka Vulikića dođu na korak od izjednačenja 62:63 (38. minut). Ipak, Kinezi su već u sledećem napadu odgovrili istom merom i došli do prednosti 62:66 koju su uspeli da sačuvaju u neizvesnoj penal završnici.

SRBIJA U16: Krtinić, Mišković 5, Nikolić 9, Vulikić 3, Latinović 5, Marjanović 25, Matić, Uskoković 6, Pavićević 6, Tadić 8, Simić, Petrušev.

KINA U16: Ksu 2, Tang, Jb. Vang 7, Huang 16 Bai, Ju. Vang, H. Vang 6, Čen 4, Han 2, Rui Vang 24, Zao 12, Zeng.

U okviru petog kola grupe „A“ kadetskog tunrira u Konji, reprezentacija Srbije u sredu od 18:00 časova igra protiv domaće selekcije Turske.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.