0

SP U RUKOMETU: Francuska je šampion planete!

Objavljeno: 01.02.15 u 20:01

Rukometna reprezentacija Francuske novi je šampion sveta, pošto nije dozvolila domaćinu Katru da napravi senzaciju.

„Galski petlovi“ su u finalu slavili sa 25:22 i tako u svom vlasništu drže duplu krunu, pošto su i prvaci Evrope. Francuzi su brzo u prvom poluvremenu stigli do „plus pet“ – 13:8, ali se Katar do poluvremena vratio 14:11. U prvim minutuma drugog dela igre Katar se približio na „minus jedan“ – 13:14, ali je Francuska brzo stigla do tri gola prednosti, koje je čuvala do samog kraja.

Nikoa Karabatić vodio je „trikolore“ do zlata sa pet golova. Narsis je postigao četiri, a Gigu i Barše po tri gola. Sa druge strane briljirali su Žarko Marković sa sedam i Kapot sa šest pogodaka.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.