0

PREMIJER LIGA: Markec zapažen u Liverpulovoj važnoj pobedi nad Vest Hemom (VIDEO)

Objavljeno: 31.01.15 u 18:07

Liverpul je ostvario važnu pobedu protiv Vest Hema sa 2:0(0:0) u borbi za evropska takmičenja naredne sezone, dok Mančester Junajted nije imao većih problema protiv Lestera i slavio je sa 3:1 (3:0).

U isčekivanju velikog derbija 23. kola Premijer lige između Čelzija i Mančester Sitija, od 16 časova odigrano je šest utakmica u kojima nije bilo većih iznenađenja. Liverpul je na ‘Enfildu’ dočekao Vest Hem koji u špicu predvodi nekadašnji napadač ‘Redsa’ Endi Kerol. Lazar Marković je imao najbolji priliku u prvom poluvremenu kada je u situaciji jedan na jedan sa golmanom šutirao pored leve stative. Ipak, već početkom drugog dela igre stvari su došle na svoje mesto, kada je Rahim Sterling posle magične asistencije Kutinja doveo Liverpul u vođstvo. U 68. minutu Lazara Markovića je zamenio ljubimac domaće publike Danijel Staridž i upravo on je postavio konačan rezultat golom deset minuta pre kraja meča.

Mančester Junajted se na kratko popeo na 3. mesto na tabeli pobedom nad Lesterom od 3:1. Iako nije bilo golova do 27. minuta, pogotcima van Persija, Falkaa i autogolom Morgana ‘Đavoli’ su rešili pitanje pobednika već do poluvremena. Po oprobanom receptu Luja van Hala Junajted je spustio tempo utakmice u nastavku, tako da su gosti uspeli da stignu do utešnog gola u 80. minutu preko Vasilevskog.

Važne pobede zabeležili su Totenhem na gostovanju ekipi VBA od 3:0 i  Everton nad Kristal Palasom minimalnim rezultatom, a zanimljivo, jedini gol delo je Romela Lukakua već u 2. minutu meča.