0

PODIGLI TROFEJ: Australija osvojila Kup Azije (VIDEO)

Objavljeno: 31.01.15 u 13:24

Fudbalska reprezentacija Australije osvojila je Kup Azije pošto je u velikom finalu savladala Južnu Koreju sa 2:1 i to nakon produžetaka.Do dodatnih pola sata fudbala došlo se pošto je regularnih 90 minuta završeno rezultatom 1:1.

Do vođstva su stigli fudbaleri Australije u samom finišu prvog poluvremena, kada je Luongo zatresao mrežu Južne Koreje na veliku radost navijača „Kengura„.

Sve do 90 minuta Južnokorejanci su pritiskali, pokužavali su da stignu do poravnjanja rezultata i kada se činilo da će Australija podići pehar, na veliku scenu izašao je Son-Heung.

Ovaj fudbaler je u sudijskoj nadoknadi pogodio za poravnjanje rezultata, pa je utakmica završila u produžecima.

Do trofeja igrači Australije su došli u 105. minutu pošto je Džejms Trojsi pogodio metu i time postavio konačan rezultat.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.