0

PRIPREME: Vojvodina ubedljiva protiv Poljaka (VIDEO)

Objavljeno: 28.01.15 u 19:20

Fudbaleri Vojvodine su u prvom kontrolnom meču u Beleku savladali Pogon sa ubedljivih 3:0 (1:0).

Vođstvo Vojvodini doneo je Enver Alivodić u 21. minutu. Začetnik akcije bio je, jedan od najboljih igrača na terenu, Janko Tumbasević, koji je sjajno probio odbranu rivala, odigrao povratnu loptu Alivodiću, a ovaj preciznim i snažnim šutem zakucao loptu u mrežu. „Stara dama“ sprskog fudbala je nastavila sa dobrom igrom, ali je nejasno kako još koja lopta nije završila iza leđa golmana Pogona.

U drugih 45 minuta, Vojvodina je nastavila sa dobrom igrom. Držala je sve konce igre u svojim rukama, iako je trener Marić, na teren poslao kompletnu drugu postavu. Rezultat toga bila su još dva gola u mreži poljske ekipe. Prvo je u 57. minutu, danas odlični Elmir Asani, dubinskom loptom proigrao Uroša Stamenića koji je snažno šutirao, golman Kudla kratko odbio loptu, a Makarić je oštrim udarcem poslao u nebranjeni deo mreže.

Konačan rezultat postavio je Asani iz kaznenog udarca sa 11 metara. Prethodno je golman Pogona u svom kaznenom prostoru oborio Makarića.

VOJVODINA – POGON 3:0 (1:0)

Strelci:

Alivodić 21, Makarić 57, Asani 80 penal

Vojvodina : Jovanić, Vasilić, Nastić, Pekarić, Babić, Tumbasević, Luković, Ivanić, Alivodić, Gaćinović, Stojanović
Igrali su još : Kočović, M. Novaković, Pankov, Karanov, Makarić, Sekulić, Asani, Stamenić, Grgić, Desančić i Ćurko

MKS Pogon : Janukevič, Rudol, Gola, Koj, Nunes, Matras, Valski, Kames, Kun, R. Muravski, Robak.
Igrali su još: Kudla, Matinja, Hernani, S. Muravski, Frončak, Obst, Danijelik, Vojtkovski, Morajama, Kozlovski.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.