0

PRIMERA: Tika-taka u prvoj brzini za šesticu Barselone (VIDEO)

Objavljeno: 24.01.15 u 19:49

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Elčea rezultatom 6:0 (1:0) u 19. kolu Lige Primere.

Strelci za Barselonu su bili Pike u 35. Mesi u 55. iz penala i 88, Nejmar u 69. i 71. i Pedro u 90. minutu. Barselona je ovim trijumfom zadržala korak za Realom, koji je ranije danas uz mnogo sreće savladao Kordobu. Real ima 48, a Barselona 47 bodova.

Trener Luis Enrike odlučio je da odmori Danija Alveša, Busketsa, Inijestu, Rakitića i Luisa Suareza pred revanš meč četvrtfinala Kupa kralja protiv Atletiko Madrida, ali su Katalonci i pored toga došli do ubedljive pobede.

U 35. minutu Ćavi je iz slobodnog udarca pronašao Pikea, a ovaj prevario golmana za 1:0.

U 55. minutu u šesnaesetrcu je oboren Nejmar, sudija je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Mesi.

Kada je u 57. minutu Fajr isključen zbog dva žuta kartona, jasno je bilo da će Katalonci lako doći do nove pobede.

Na scenu je stupio tandem Mesi-Nejmar. U 69. minutu Mesi je proigrao Nejmara koji lako pogađa za 3:0, a dva minuta kasnije u gotovo identičnoj akciji, Argentinac je asistent, a Brazilac strelac za 4:0.

Na 5:0 povisio je Mesi u 88. minutu na asistenciju Bartre, a konačan rezultat postavio je Pedro u nadoknadi vremena.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.