0

KUP ITALIJE: Ludnica na San Paolu, Napoli posle penala izbacio Stramu i Dekija

Objavljeno: 22.01.15 u 23:40

Fudbaleri Napolija plasirali su se četvrtfinale Kupa Italije nakon što su savladali Udineze rezultatom 7:6 nakon penala, a posle 120 minuta bilo je 2:2.

U izuzetno uzbudljivom susretu na San Paolu, branilac trofeja mučio se da dođe do plasmana među osam najboljih, pošto je već u četvrtom minutu Mertens promašio penal, a u 68. su gosti ostali bez isključenog Vidmera.

Udineze je poveo u 58. minutu golom Teroa, ali je već u 65. Žoržinjo izjednačio sa bele tačke. Iako su 25 minuta imali igrača više, Napolitanci nisu uspeli da dođu do pobede u regualrnih 90 minuta.

U produžecima, prvo je Hamšik u 99. minutu postigao efektan evrogol, ali je Kone uzvratio još lepšim pet minuta kasnije.