0

SP U RUKOMETU: Španci lako sa domaćinom, Hrvatima eks-Ju derbi, poraz BiH

Objavljeno: 21.01.15 u 19:35

Kompletirano je četvrto kolo na Svetskom prvenstvu u Kataru, a Španija i Hrvatska su jedine selekcije sa maksimalnim učinkom u grupama A i B.

Španci su lako dobili domaćina Katar sa 29:15, posle preokreta u drugom delu. Hrvatska je u eks-Ju derbiju nadigrala Makedoniju 29:26, a BiH doživela novi poraz, bolji je bio Tunis 27:24.

Katar je dobro počeo meč  protiv Španije i zaustavio ih na samo osam golova u prvom poluvremenu.“Furija“ je proradila u nastavku i predvođena Valerom Riverom sa sedam i Viktorom Tomasom sa šest golova preokrenula do četvrte pobede. S druge strane, u Kataru je najbolji bio Žarko Marković sa deset pogodaka.

Makedonija je bolje odigrala prvo poluvreme, imala po dva gola prednosti, ali je Hrvatima pripao nastavak. su Serijom od 5:0 stigli do nedostižnih 22:17… Ivan Čupić je dao devet golova

BiH je izgubila sve šanse za plasman u drugu rundu. Meč je bio izjednačen do poslednjih pet minuta, kada Tunišani dobijaju nekoliko sedmeraca stižu do prvog trijumfa koji će ih odvesti u narednu rundu takmičenja.