1
Evroliga

EL: Posle Zvezde i Barsa pala u Tel Avivu, Obradovićeva četa slaba za Real

Objavljeno: 15.01.15 u 22:20

Košarkaši Makabija savladali su Barselonu 70:68 u derbiju trećeg kola E grupe Top 16 faze Evrolige, dok se Real „prošetao“ kroz Berlin pobedivši Albu 79:61.

„Ponos Izraela“ je vodio tokom celog meča protiv Katalonaca, ali je malo falilo da u poslednjih 25 sekundi od gotovog napravi veresiju. Naime, Makabi je većim delom utakmice vodio i sa „plus deset“, ali se Barselona vešto vraćala „iz mrtvih“. Minut pre kraja meča šampion Evrope je vodio 68:62, ali je Tomić spustio na 68:64. Neverovatna stvar se dogodila 20 sekundi pre kraja utakmice, kada su domaći igrači izgubili čistu loptu, a Hezonja smanji na „minus dva“ – 68:66. U sledećem napadu Smit je izašao u aut sa loptom i Barselona je 15 sekundi pre kraja imala napad za izjednačenje ili vođstvo. Lopta je stigla do Lampea, ali se Smit iskupio za grešku i „bananom“ sprečio goste da izjednače. Pargo je otišao na liniju za slobodna bacanja i sa dva poena rešio pitanje pobednika. Abrines je u poslednjoj sekundi postavio konačnih 70:68.

Junak pobede Makabija bio je Pargo sa 20 koševa, dok je Smit ubacio 15. Sa druge strane Tomić je postigao 21 koš i bio je jedini sa dvocifrenim učinkom u timu Barselone.

Real Madrid se u prvom poluvremenu mučio protiv Albe, ali četa Saše Obradovića nije mogla do kraja da parira „kraljevskom klubu“ – 79:61. Madriđane su do pobede vodili Ljulj sa 13 poena, Rodrigez sa 12 i Fernandez sa 10. Za tim iz Berlina Remfro je „upisao“ 13 poena, dok se Meklan zaustavio na 12 koševa.