0

PREMIJER LIGA: Kiks Sitija na Gudisonu, Čelsi ponovo usamljen na vrhu (VIDEO)

Objavljeno: 10.01.15 u 17:57

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom Stamford Bridžu ekipu Njukasla rezultatom 2:0 (1:0), dok su Everton i Mančester siti remizirali – 1:1 (0:0) u 21. kolu Premijer lige.

Čelsi je pružio bledu partiju, ali je tim Žozea Murinja ipak došao do važnih bodova u nastavku borbe za titulu golovima Oskara u 43. i Dijega Košte u 59. minutu.

Čelsi je poveo iz prve prave akcije i to nakon brzo izvedenog kornera u finišu prvog dela igre kada je Ivanović pronašao Oskara, a ovaj savladao Krula.

U 59. minutu, Oskar je prelepo proigrao Koštu koji je nastavio svoj golgeterski niz.

Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta i ponovo bili na najvišem nivou.

U derbiju kola na Gudison parku, Everton i Mančester siti remizirali su rezultatom 1:1. Oba pogotka pala su u razmaku od četiri minuta, pošto je najpre Fernandinjo u 74. doneo prednost gostima, da bi u 78. Nejsmit postavio konačnih 1:1. Ovaj meč obeležio je i povratak Serhija Aguera, koji je u 67. minutu zamenio Jovetića.