0
Evroliga

EL TOP 16: Efes preokretom do druge pobede

Objavljeno: 09.01.15 u 21:15

Aandolu Efes zabeležio je i drugu pobedu u Top 16 fazi Evrolige pošto je u meču 2. kola grupe F pred svojim navijačima u Abdi Ipekči dvorani očekivano savladao Unikahu sa 74:70 (15:23, 19:26, 23:8, 17:13).

Međutim, nije sve išlo kao po loju kada je u pitanju turski tim pošto su Španci nakon prve dve četvrtine imali čak 15 poena viška. Ali sve što su stekli za 20 prosuli su za 10 minuta pošto je Efes pre svega na krilima odličnog Perperoglua uspeo da dođe do izjednačenja, a u poslednjoj deonici i do vođstva koje nije ispuštao do kraja meča.

Najefikasniji je bio Džening sa 17 poena, Perperoglu i Drejper su dodali po 13, a Osman 12 poena. Naš Nenad Krstić je za 13 minuta u igri upisao četiri poena i tri skoka. Kod gostiju košgeterski učinak je bio prilično izjednačen pa su Golubović i Kuzminskas sa po 10 poena bili najefikasniji. Stefan Marković je za 17 minuta postigoa pet poena, ali je imao i tri izgubljene lopte uz po jednu asistenciju i skok.

Efes je tako na pravi način materijalizovao pobedu iz prve runde kada je slavio u Vitoriji protiv Laboral Kuće, dok je Malaga naklon poraza od Olimpijakosa kod kuće upisala i drugi poraz.