0
Evroliga

EVROLIGA: Vims i Teo predvodili Ruse u rušenju Bertansove Laboral Kuće

Objavljeno: 08.01.15 u 20:49

Košarkaši CSKA pobedili su na svom parketu Laboral Kuču rezultatom 99:90, u drugom kolu Top16 faze Evrolige.

Moskovljani i dalje ne znaju za poraz u ovogodišnjoj Evroligi. Međutim, nisu baš lako došli do ove pobede. U prvom poluvremenu napravili su veliku prednost, ali je ona spala na samo  četiri poena šest minuta pre kraja (81:77).

Do potpunog preokreta gosti ipak nisu mogli,. Nije to dozvolio Teodosić, razigrao je saigrače i CSKA je ostvario novu pobedu.

Soni Vims je ubacio 22 poena i zabeležio 8 skokova, Miloš Teodosić dodao je 18 poena (6-13) i 5 asistencija, Nando De Kolo je uz 17 poena imao 8 asistencija, Voroncevič je ubacio 13, a Kaun 12 poena.

Kod gostiju, Džejms je bio najefikasniji sa 19, Tili je postigao 14, a Šengelija 11 poena. Davis Bertans koji je ubacio 9 poena (3-18).

Ekipa koju sa klupe predvodi Dimitris Itudis je ostvarila i drugi trijumf u F grupi, dok je klub iz Vitorije pretrpeo drugi poraz.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.