0

PREMIJER LIGA: Tadić i Mane srušili Arsenal (VIDEO)

Objavljeno: 01.01.15 u 17:55

U jednom od derbija 20. kola Premijer lige Sautempton je na svom stadionu sa 2:0 (1:0) savladao Arsenal, a jedan gol za „svece“ postigao je srpski as Dušan Tadić.

Fudbaleri Arsenala izgleda da su preterali sa slavljem u novogodišnjoj noći, pošto su u južnoj engleskoj luci igrali katastrofalno i svojim greškama su pomogli da Sautempton trijumfuje. „Sveci“ su poveli u 34. minutu evrogolom Manea, da bi u drugom poluvremenu posle velike greške Ščešnog, Tadić postavio konačnih 2:0.

Mančester siti se ponovo igrao sa živcima svojih navijača. Naime, u prošlom kolu „građani“ su vodili sa 2:0 protiv Barnlija na svom terenu, da bi meč bio završen 2:2. Sada je šampion Engleske vodio sa 2:0 protiv Sanderlenda golovima Turea u 57. minutu i Jovetića u 67. minutu, ali su Rodvel i Džonson za svega pet minuta poravnali na 2:2. Ipak, da se ne desi drugi kiks za samo dva dana potrudio se Lampard pogotkom u 73. minutu.

Što nije uspeo Sanderlend, uradio je Lester. „Lisice“ su golovima Džerarda sa penala gubile na poluvremenu 2:0, ali su golovima Nadženta i Šlupa stigle do 2:2 na Enfildu. Marković je u dresu Liverpula odigrao poslednjih 20 minuta.