0
AdmiralBet ABA Liga

ABA: I Cedevita pobedila za sebe i Partizan, Zadar ponovo u trci

Objavljeno: 27.12.14 u 20:56

Odigrane su još dve utakmice 15. kola Jadranske lige u kojima su trijumfe, kao i u duelu u Beogradu, ostvarile ekipe koje su imale prednost domaćeg terena. Cedevita je sa 66:60 (12:18, 20:11, 18:15, 16:16) bila bolja od Olimpije, dok je Zadar savladao skopski MZT sa 74:69 (27:12, 17:18, 15:21, 15:18).

Ljubljanska Olimpija, koja je u KC Dražen Petrović imala bučnu podršku svojih navijača, imala je šest poena prednosti posle prvih 10 minuta, ali je Cedevita već do poluvremena uspela da nadoknadi minus pa čak i da povede. Došli su domaći i do 15 poena viška u poslednjoj deonici, ali smo na kraju ipak gledali uzbudljivu završnicu pošto je Olimpija pri rezultatu 64:60 propustila dva napada da uhvati potpuni priključak.

Bilan je sa 17 poena bio najefikasniji u redovima Cedevite, a Roko Leni Ukić je dodao 13, dok su na drugoj straniMahković sa 16 i Murić sa 13 bili bolji od ostalih.

U Zadru domaći tim je u prvih 10 minuta došao do čak 15 poena viška, što je ispostaviće se bila dovoljna razlika koju su Dalmatinci uspeli da sačuvaju u dovoljnoj meri kako bi došli do sedmog trijumfa u sezoni.

Blistali su Ivanov koji je uz 24 poena imao i sedam skokova i Florens koji je za isti broj poena potrošio 16 lopti. Samardžiski je zabeležio „dabl-dabl“ sa 20 poena i 11 uhvaćenih lopti, ali je pomoć u napadu praktično imao samo od Cvetkovića koji je dodao 12 i Sinoveca koji je upisao 10 poena.

Cedevita je 11. pobedom u sezoni ugrozila drugo mesto Budućnosti koja sada da bi zadržala poziciju mora da pobedi Igokeu u Podgorici, dok je Olimpija kao i Cibona upisala sedmi poraz pa je tako pružila priliku Partizanu da im se priključi na deobi četvrtog mesta. Zadar ima sedam trijumfa i osam poraza, dok je MZT pored poet pobeda upisao dvostruko više poraza.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.