0

KRALJ NA PRESTOLU: Real osvojio klupsko prvenstvo sveta (VIDEO)

Objavljeno: 20.12.14 u 22:32

Fudbaleri madridskog Reala osvojili su klupsko svetsko prvenstvo pošto su večeras sa 2:0 pobedili ekipu argentniskog San Lorenca.

Ekipa Reala bila je bolja tokom svih 90. minuta meča. Izabranici Karla Anćelotija svom rivalu nisu ostavili ni promil nade da će možda doći do čuta i savladati velikog favorita.

Do prvog gola na meču čegalo se sve do 37. minuta na meču, a onda je posle kornera Tonija Krosa u kaznenom prostoru „Gaučosa“ sjajno reagovao Serhio Ramos koji je glavom sproveo loptu u mrežu.

Na taj način Ramos je samo potvrdio da je igrač za velike mečeve, pošto je prethodno Realu, praktično, doneo titulu u Ligi šampiona svojim pogotkom u finišu susreta kojim su bili izboreni produžeci.

Drugi pogodak na susretu bio je delo sjajne akcije, a postigao je najskuplji igrač na planeti, Garet Bejl u 51. minutu.

U borbi za treću poziciju, ekipa Ouklanda s Novog Zelanda savladal je sa 2:1 ekipu Kruz Azula.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.