0

LŠ (F GRUPA): Barsa je sa Marsa, Ajaks u Ligi Evrope (VIDEO)

Objavljeno: 10.12.14 u 22:55

U derbiju šestog kola Lige šampiona i direktnoj borbi za prvo mesto u grupi F, Barselona je golovima Mesija, Nejmara i Luisa Suareza slavila protiv PSŽ 3:1 (2:1).

Trener Parižana Loran Blan je u prvenstvenim utakmicama čuvao Ibrahimovića za ovaj duel Lige šampiona, a Šveđanin je to poverenje opravdao već u 15. minutu kada je sa oko 10 metara savladao Ter Štegena. Ipak, samo četiri minuta kasnije na drugoj strani je odgovorio Leo Mesi, golom posle lepe asistencije Luisa Suareza. Preokret i prednost Kataloncima doneo je Nejmar fantastičnim pogotkom u 41. minutu, a konačan rezultat je postavio Suarez u 77. minutu.

U drugom meču ove grupe Ajaks je sa 4:0 ubedljivo savladao kiparski APOEL i tim trijumfom obezbedio učešće u šesnaestini finala Lige Evrope.

Barselona – PSŽ 3:1 (2:1)
(Mesi 19, Nejmar 41, Suarez 77 – Ibrahimović 15)

Ajaks – APOEL 4:0 (1:0)