0

GRUPA H: Atletik Bilbao u Ligi Evrope, Porto i Šahtjor miroljubivi (VIDEO)

Objavljeno: 10.12.14 u 23:22

Atletik Bilbao je pobedom u Baskiji od 2:0 (0:0) nad BATE Borisovim izborio plasman u Ligu Evrope, dok su učesnici osmine finala Lige šampiona od ranije Porto i Šahtjor remizirali 1:1 (1:1)

U grupi H sve je bilo rešeno još pre poslednjeg kola. Porto je imao sigurno prvo, a Šahtjor drugo mesto na tabeli, tako da je njihov međusobni duel bio revijalnog karaktera. Golom posle kornera Stepanenko je doveo ukrajinskog šampiona u vođstvo u 51. minutu, ali je poraz Porta sprečio Abubakar prelepim pogotkom dva minuta pre kraja meča.

Rezultatski gledano, duel između Atletik Bilbaa i BATE Borisova bio je zanimljiviji, a španski klub je pobedom od 2:0 potvrdio kvalitet i osigurao nastavak takmičenja u Ligi Evrope. Baskijci su do pobede došli u drugom poluvremenu golovima San Hozea i Susaete.

Porto – Šahtjor 1:1 (0:0)