0

SERIJA A: Đenova preko Milana do trećeg mesta, Đorđević asistirao za pobedu Lacija (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.14 u 17:08

U popodnevnim mečevima 14. kola Serije A, Milan je poražen od Đenove na gostovanju rezultatom 1:0, Lacio je slavio u Parmi – 1:2, dok je Napoli uspeo da izvuče bod protiv Empolija – 2:2.

Đenova je nastavila seriju sjajnih rezultata i na svom terenu savalada Milan sa 1:0 golom Antonelija u 32. minutu. Ovim trijumfom, Đenovljani su skočili na treću poziciju na tabeli sa 26 bodova, šest manje od Rome i devet od Juventusa, dok je Milan ostao šesti sa 21 bodom.

Empoli je iznenadio na gostovanju Napoliju, u 19. minutu poveo je golom Verdija koji je iskoristio asistenciju Masima Makaronea. Asistent kod prvog pogotka režirao je i drugi u 53. minutu kada je pasom pronašao Ruganija za 2:0.

Ipak, u drugom delu igre, Napolitanci su za pet minuta došli do boda golovima Zapate u 67. i De Guzmana u 72. minutu.

Lacio je posle tri neuspeha uspeo da se raduje na gostovanju fenjerašu Parmi. Iako je Parma povela preko Paladina u 45. minutu, do kraja poluvremena Mauri je uspeo da izjednači.

U 60. minutu Filip Đorđević iskoristio grešku golmana da preseče loptu i sa desne strane je lako proigrao Andresona kome nije bilo teško da zatrese mrežu za 1:2.