0

ŠAMPIONSKI PLES: Partizanu topla zima na ‘plus šest’ (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.14 u 16:55

Fudbaleri Partizana savladali su Borac iz Čačka 5:1 (1:1) u poslednjem kolu jesenjeg dela Jelen Superlige Srbije.

Mirno četa Marka Nikolića ide na zimsku „dremku“. Biće ovo veoma topli decembar, januar i februar u Humskoj, pošto će fudbaleri Partizana prolećni deo prvenstva dočekati na liderskoj poziciji sa „plus šest“ u odnosu na večitog rivala Crvenu zvezdu.

Ipak, nije počelo sve bajno i sjajno po crno-bele, pošto je Borac u 19. minutu preko Đokovića stigao do vođstva 1:0. Imali su Čačani još dve prilike da udvostruče prednost, ali Stojanović i Božić nisu bili precizni.

Kako to u fudbalu biva Partizan je iskoristio promašaje gostiju. U 42. minutu Grbić je probio u kazneni prostor Borca, uposlio Volkova, a ovaj izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu viđen je šampionski ples „parnog valjka“. Uvertira za preokret bio je promašaj Petra Škuletića u 54. minutu, ali se najbolji strelac Jelen Superlige iskupio Grobarima u 65. minutu i pogodio za 2:1. Samo dva minuta kasnije bilo je 3:1, Volkov je probio po levom boku, uputio loptu po zemlji u peterac, odakle Živkoviću nije bilo teško da pogodi. Do kraja utakmice crno-beli su do vrha napunili mrežu čačanskih „zebri“. Prvo je Ilić u svom stilu u 88. minutu pogodio za 4:1, da bi u nadoknadi vremena Škuletić drugim golom postavio konačnih 5:1.