0
Košarka

NBA: Hjuston ukrotio ‘grizlije’, Filadelfija najzad pobedila

Objavljeno: 04.12.14 u 08:35

Košarkaši Hjustona su na svom terenu savladali Memfis 105:96 i tako prekinuli seriju od pet vezanih pobeda ‘grizlija’, dok je Filadelfija prekinula negativan niz i posle 17 poraza zabeležila je prvi trijumf protiv Minesote 85:77.

U najjačoj ligi sveta u noći između srede i četvrtka odigrano je deset utakmica. Derbi večeri igran je u Hjustonu gde su ‘rakete’ dočekale ‘grizlije’. Domaćin je bio daleko bolji rival, u tri četvrtine je apsolutno dominirao (34:28, 24:18 i 36:22), te ni očajna četvrta četvrtina Hardena i drugara nije pomogla Memfisu da izbegne poraz. U tom periodu je Hjuston postigao svega 11 poena, a rival 28. To je Grizlsima bilo dovoljno samo da umanje poraz – 105:96.

Najefikasniji kod pobednika bio je Harden sa 21 poenom, dok su i naredna tri najbolja strelca bila iz redova domaćina. Teri i Ariza su ubacili po 16 koševa, dok je Motejunas „upisao“ 15 poena. Haurad nije igrao zbog povrede. U timu Memfisa niko nije briljirao, najefiksniji bio je Konli sa ispod prosečnih 15 poena, dok se Mark Gasol zaustavio na katastrofalnih osam koševa.

Navijači Filadelfije su najzad nabacili osmeh na lice. Seventisiksersi su u gostima sa 85:77 savladali Minesotu. Filadelfija je odlično počela meč (23:13), ali su mnogi posle druge četvrtine već videli 18. vezani poraz. Tada je Minesota slavila sa 21:9 i na poluvreme otišla sa minimalnim vođstvom. Ipak, do kraja meča gosti su se konsolidovali i tek u decembru stigli do prve pobede u novoj sezoni NBA lige.

Seventisikserse su do trijumfa vodili Karter-Vilijams sa 20 i Kovington sa 17 poena. Sa druge strane Jang je postigao 16 poena,dok se Dieng zaustavio 15. Nikole Pekovića nije bilo u timu zbog povrede.

Šarlot – Čikago 95:102
Vašington – LA Lejkers 111:95
Boston – Detroit 109:102*
Bruklin – San Antonio 93:95*
Majami – Atlanta 102:112
Hjuston – Memfis 105:96
Milvoki – Dalas 105:107
Minesota – Filadelfija 77:85