0
Evroliga

EVROLIGA: Heket odjavio ‘srpski’ Bajern iz Evrolige

Objavljeno: 03.12.14 u 21:02

Prvi meč 8. kola Evrolige odigran je večeras u Milanu gde je domaći Emporio Armani košem u psolednjim sekundama uspeo da savlada minhenski Bajern sa 83:81 (20:19, 17:19, 22:22, 24:21).

U vrlo izjednačenom meču o čemu najbolje svedoče rezultati po četvrtinama na kraju je više sreće i umeća imao domaći tim koji je tako iz trke za Top 16 otpisao jednog rivala tako da ga sada samo još teorija deli od plasmana u drugu rundu.

Nezadovoljan suđenjem Svetislav Pešić je zbog prigovora arbitrima u prvom poluvremenu dobio dve tehničke greške pa je u nastavku duela tim iz Minhena vodio Emir Mutapdžić koji je napravio lošu odluku kada je na 25 sekundi pre kraja pri nerešenom rezultatu ekipi naredio da brani napad domaćina. Odgovornost je na sebe preuzeo Danijel Heket koji je na sekund pre kraja pogodio dvojku za pobedu.

Heket je bio i najefikasniji akter meča sa 25 poena, a pored njega vrlo dobri u domaćem timu bili su Regland sa 14 i Kleiza sa 13 poena. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Šafarcik sa 15 poena, Dušan Savanović je ubacio 11 uz pet skokova, dok je Vladimir Štimac meč završio sa tri poena i osam uhvaćenih lopti.