0

SERIJA A: Milan prekinuo crnu seriju, Menez junak meča (VIDEO)

Objavljeno: 30.11.14 u 17:36

U mečevima 13. kola Serije A Đenoa je bila ubedljiva u Čezeni 3:0, Milan je sa 2:0 nad Udinezeom okončao seriju od pet mečeva bez pobede. Fiorentina je deklasirala Kaljari u gostima sa 4:0, Palermo je savladao Parmu sa 2:1, a Empoli i Atalanta su igrali bez golova.

‘Rosoneri’ su rivala slomili u roku od deset minuta, pošto su gosti ostali sa igračem manje pola sata pre kraja. Mauricio Domici je isključen, a penal je u gol pretvorio Žeremi Menez. Samo deset minuta kasnije Francuz je potvrdio pobedu domaćina.

AC Milan 2 – 0 Udinese – Serie A (30-11-2014) by tuanhtran

Fiorentina je slavila golovima Fernandeza u 17. i 55. minutu, Gomeza u 69 i Kuadrada u 74.

Đenoa je u Ćezeni posle samo deset minuta imala dva gola prednosti, golovima Alesandra Matrija i Luke Antonelija, a u finišu je autogolom Volte postavljen konačan rezultat.

Palermo je ostvario važnu pobedu. Domaćin je u finišu prvog poluvremena poveo preko Paula Djabale, ali je izjednačio Rafaela Paladino.  17 minuta pre kraja Palermo stigao do gola za pobedu. Edgar Bareto je sjajno izveo slobodan udarac i loptu uz desnu stativu poslao u mrežu.

Srbi se nisu naigrali, Nenad Tomović je dobio šansu u poslednjih 15 minuta u pobedi Fiorentine, dok je Vlada Avramov sa klupe gledao remi Atalante.