0

LŠ (G GRUPA): Čelsi ‘petardom’ častio Di Matea, Maribor bez šanse u Lisabonu (VIDEO)

Objavljeno: 25.11.14 u 23:30

Fudbaleri Čelsija demolirali su Šalke u Gelzenkirhenu 5:0 (3:0), dok je Sporting pobedom nad Mariborom 3:1 (2:1) preuzeo drugu poziciju u grupi G.

„Plavci“ su poveli već u 2. minutu kada je posle kornera Fabregasa, Teri glavom loptu zakucao u mrežu. U 29. minutu Čelsije poveo sa 2:0, Azar je uposlio Vilijana, a ovaj je šutem sa 16 metara prevario očajnog golmana Šalke.

Da će tim koji sa klupe predvodi Roberto Di Mateo, čovek koji je sa Čelsijem osvojio Ligu šampiona, doživeti katastrofu bilo je jasno u 44. minutu kada je Kirhof savladao svog čuvara mreže.

U 76. minutu bilo je 4:0 za Čelsi, Vilijan i Drogba su izašli dva na jedan sa golmanom Šalkea, a igrač iz Obale Slonovače je bio precizan. Konačnih 5:0 postavio je Ramireš na sjajna centršut Drogbe. U timu Čelsija od prvog minuta su bili srpski reprezentativci Matić i Ivanović.

Sporting je na svom terenu sa 3:1 savladao Maribor i tako Slovence izbacio iz Lige šampiona. Meč je obeležio kvar na refleltorima, koji je drugo poluvreme odložio 20 minuta. Golove za „lavove“ postigli su Mane u 10., Nani u 35. i Slimani u 65. minutu. Gol za Maribor, to jest autogol je bio delo Džefersona u 42. minutu.