0

LIGA 1: Olimpik se vratio na čelo tabele

Objavljeno: 23.11.14 u 22:57

U nedelju uveče kao po pravilu u Francuskoj se igra derbi kola, a to je u 14. rundi Lige 1 bio duel Olimpika iz Marseja i Bordoa, koji je na kraju pripao domaćem timu sa 3:1.

Konačan rezultat ni približno ne prikazuje sliku koja je viđena an terenu pošto je Bordo u većem delu bio ravnopravan rival pa je čak i poveo u 55. minutu golom Turea. Međutim prednost Žirondinaca je kratko trajala pošto je samo pet minuta kasnije izjednačio Lemina.

Kada su gotovo svi očekivali da utakmica bude završena podelom bodova Olimpik je u opslednjih pet minuta jo dva puta zatresao mrežu Karasoa, najpre Žinjak u 85., a potom i Belgijanac Tunga u 90.

Ovim trijumfom tim iz Marseja se ponovo probio na prvo mesto na tabeli pošto ponovo ima bod više od Pari Sen Žermena, ali Bordo sada ima čak sedam poena manje od lidera.