0

BUNDESLIGA: Šalkeu derbi protiv ‘vukova’, Borusija ispustila dva gola prednosti (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.14 u 17:55

U derbiju 12. kola Bundeslige, Šalke je na svom terenu sa 3:2 (3:1) savladao drugoplasirani Volfsburg, dok je Borusija iz Dortmunda vodila sa 2:0 protiv Paderborna, a na kraju je meč završen 2:2.

Šalke je vrlo brzo stigao do kapitalne prednosti od 3:0. Već u 10. minutu Čupo Moting je posle sjajne akcije domaćina doveo do prednosti 1:0. U 22. minutu Boateng je uposlio strelca prvog gola, a ovaj se sjajno oslobodio čuvara i udvostručio prednost svog tima.

Tri minuta kasnije Fuks je izveo slobodan udarac sa desnog boka, lopta je imala čudnu putanju i završila je u golu – 3:0.

Volfsburg je fudbal počeo da igra tek posle tri primljena gola. Olić je u 37. minutu dobio sjajan pas u peterac, a klasnom napadaču nije bilo teško da savlada golmana Šalkea. Konačnih 3:2 u 74. minutu postavio je Bentner posle velike greške odbrane domaćina.

Borusija je nastavila da „grca“ u Bundesligi. „Milioneri“ su posle 45 minuta vodili sa 2:0 protiv Paderborna golovima Aubemejanga u 12. i Rojsa u 45. minutu, ali su Rup u 60. i Saglik u 81. minutu domaćinu doneli veliki bod. Lider šampionata Bajern iz Minhena je sa 4:0 deklasirao Hofenhajm na Alijanc areni.