0
AdmiralBet ABA Liga

ABA: Metalac gazi sve pred sobom, pao i Levski

Objavljeno: 22.11.14 u 22:39

Košarkaši valjevskog Metalca vezali su četvrtu uzastopnu pobedu u regionalnom takmičenju pošto su u meču 9. kola pred oko 1.500 navijača u Hali sportova savladali bugarski Levski sa 81:54 (24:11, 21:17, 18:19, 18:7).

Vrlo brzo je tim Vladimira Đokića došao do dvocifrene prednosti odnosno gosti do petog minuta nisu uspeli da se upišu pa je rezultat glasio 14:0. Prednost Metalca u nastavku ne da nije bila ugrožena već je iz minuta u minut rasla do konačnih +27.

Majstorović je predvodio svoj tim do pobede sa 19 poena, Malešević je dodao 17, Todorović 12, a Ljubičić 10 poena. Kod gostiju u napadu je istaknut bio samo Dimitrov sa 21 poenom.

Metalac sada ima skor od četiri pobede i pet poraza, dok je tim iz Sofije ostao na samo jednom trijumfu u devet odigranih utakmica.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.