0
Evroliga

EVROLIGA: Real odneo tešku pobedu iz Kaunasa

Objavljeno: 21.11.14 u 21:51

Pored duela Galatasaraja i Crvene zvezde u kasnom popodnevnom terminu odigran je i duel 6. kola Evrolige u Kaunasu u kojem je Real posle dosta problema ipak uspeo da savlada domaći Žalgiris sa 68:66 (24:14, 14:24, 15:19, 15:9).

U serijama su pogađali i jedni i drugi, Real je na početku imao dvocifrenu prednost, ali na poluvreme se otišlo uz nerešen rezultat. U drugom poluvremenu je bolji bio domaći tim, ali su gosti malo po malo smanjivali zaostatak da bi u psolednja tri minuta Žalgiris postigao samo jedan poen. Odluka je pala na pet sekundi pre kraja kada je Ljulj pogodio oba slobodna bacanja.

Rodrigez je sa 14 poena bio najefikasniji, a dvocifreni su još bili Ljulj i Noćioni sa po 11. U domaćem timu Anderson koji je ubacio 21 i Jankunas sa 17 nisu imali pravu poršku saigrača.