0
Dejvis kup

DK (finale): Vavrinka doneo prvi poen Švajcarcima

Objavljeno: 21.11.14 u 18:10

U prvom meču finala Dejvis kupa Švajcarska je sa 1:0 povela protiv Francuske. Prvi bod „sajdžijama“ doneo je Stanislas Vavrinka trijumfom nad Žo Vilfredom Congom 3:1 (6:1, 3:6, 6:3, 6:2).

Nije se Stan puno namučio protiv teniskog „Kasijusa Kleja“. Prvi set je rešio ubedljivo u svoju korist sa 6:1 i to za 27 minuta. Brzinski je oduzeo dva servisa domaćinu (finale se igra u Lilu). U drugom setu „bljesnuo“ je Conga, napravio je brejk u četvrtom gemu i sa 6:3 poravnao rezultat na 1:1 u setovima.

Ipak, to je bilo sve od Francuza na ovom meču. U trećem delu igre Vavrinka je vratio brejk Congi i sa 6:3 ponovo poveo, sada 2:1. U odlučujućem setu Švajcarac je imao još lakši posao, pošto je već na startu brejknuo Congu poveo sa 2:0, a kasnije pobedio sa konačnih 6:2.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk straniciHotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.