0

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Holanđani napunuli Letoniju, remi Belgije i Velsa

Objavljeno: 16.11.14 u 19:57

Fudbaleri Holandije deklasirali su ekipu Letonije rezultatom 6:0 (3:0), dok su Belgijacni razočarali pred svojim navijačima remijem bez golova sa Velsom u mečevima četvrtog kola kvalifikacija za EURO 2016.

Holanđani su pitanje pobednika rešili u prvih 45 minuta, već u šestom je Roben proigrao Van Persija za 1:0. U 35. minutu Roben je postigao prelep pogodak sa preko 20 metara, a u finišu prvog dela Huntelar je iz peterca pogodio za 3:0.

U drugih 45 minuta mreže su redom tresli Bruma u 77, Roben u 82. i ponovo Huntelar u 89. minutu za konačnih 6:0.

Belgijanci su neprijatno iznenadili svoje navijače pošto su odigrali bez golova protiv Velsa. Ovo je i Belgijancima i Velšanima drugi remi u grupi, s tim što su Velšani prvi na tabeli sa 8 bodova, a Belgijanci imaju tri manje, ali i utakmicu manje.

U ostalim mečevima, Kipar je kao domaćin razbio Andoru sa 5:0, dok je Norveška slavila u Azerbejdžanu.